2010 - 49th MTHC

2010 Mt Tamalpais Hillclimb - 9/18/2010
Men 1/2/Pro
35+ 1/2/3
Women 1/2/3
Elite 3
35+ 4
Women 4
Elite 4
Master 45+
Junior 17-18
Elite 5A
Master 55+
Junior 15-16
Elite 5B
Public Men/Women


Results for Men 1/2/Pro, winning time 40:48
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 40:48 5 MOORE,Jesse California Giant 40:48
2 12 2 ENGLISH,Nathaniel ZteaM 41:00
3 51 17 WOHLBERG,Eric 41:39
4 56 9 PHIPPS,Christopher Morgan Stanley Smith 41:44
5 1:26 4 LUNNING,Kris Above Category Racin 42:14
6 2:19 8 O'MARA,Stephen Echelon Gran Fondo/Z 43:07
7 3:00 13 WINGERT,James Echelon Gran Fondo/Z 43:48
8 3:46 20 HERRMANN,Ariel Metromint Cycling 44:34
9 3:47 10 RIFFELMACHER,Will The Olympic Club 44:35
10 3:55 1 CHAPMAN,Harlan Morgan Stanley Smith 44:43
11 4:25 6 MOSKOWITZ,Jonathan Taleo Racing 45:13
12 4:26 3 HODES,Adam Tieni Duro 45:14
13 4:54 869 HARDY,James Kaiser 45:42
14 4:57 11 SAMAAN,Collin Wells Fargo Racing 45:45
15 4:58 15 LEE,Jonathan Team NorCal Bike 45:46
16 6:26 16 HEBEBSTREIT,Bo Webcor/Alto Velo 47:14
17 7:06 18 ZAHN,Patrick Team Norcal Bike 47:54
18 7:07 19 FENG,Joe Team Norcal Bike 47:55
19 19:26 14 WISECUP,Mark Nor Cal 1:00:14

Results for Master 45+, winning time 43:29
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 43:29 636 REEDER,Cale Echelon Gran Fondo/Z 43:29
2 30 607 EDWARDS,Mark Team Bicycle Trip 43:59
3 36 639 ROMJUE,Steven The Olympic Club 44:05
4 45 600 ALLEN,James VOS Racing 44:14
5 46 625 NIELSON,Carl Wells Fargo Racing T 44:15
6 1:15 626 NOVITSKY,John VOS Racing 44:44
7 1:55 624 NICHOLSON,Ed 45:24
8 2:28 618 LYONS,Tom ThirstyBear Cycling 45:57
9 2:44 646 THOMPSON,Max VOS Racing 46:13
10 " 613 JONES,David Wells Fargo Racing T 46:13
11 3:22 611 GOUWENS,Hans ThirstyBear Cycling 46:51
12 3:28 609 FOX,Thomas Above Category Racin 46:57
13 3:41 649 ZIESING,Hunter Echelon Gran Fondo/Z 47:10
14 " 601 BOLDS,Ron 47:10
15 4:03 631 PALLADINO,Steve Fightin' Bobas 47:32
16 5:12 603 BUCKINGHAM,Bill Above Category 48:41
17 5:14 616 LEAHY,Scott 48:43
18 5:16 637 ROACH,Jerry Fightin' Bobas 48:45
19 5:25 647 WERLE,Jim Sterling Sports Grou 48:54
20 5:54 645 TAYLOR,Jeff Above Category Racin 49:23
21 5:58 604 CHASSE,Michael 49:27
22 6:27 608 FORESTER,Jim Echelon Gran Fondo/Z 49:56
23 6:43 606 DRUMMOND,Glenn 50:12
24 " 610 GARCIA,Didier 50:12
25 " 620 MARTIN,Scott Bike Trip 50:12
26 6:50 628 OSBORNE,Alex ThirstyBear Cycling 50:19
27 7:25 630 PALASSOU,Robert Christian Cycling-Ha 50:54
28 7:49 617 LEE,Clifford 51:18
29 8:12 640 SHIOKARI,Ken PricePoint/RocknRoll 51:41
30 9:06 635 PETERSON,Blair Above Category Racin 52:35
31 9:07 642 SLAWTA,John 52:36
32 9:56 633 PARKER,Craig Echelon Gran Fondo/Z 53:25
33 10:10 634 PARKS,Will Unattached 53:39
34 10:13 638 ROLLO,Frank The Olympic Club 53:42
35 10:50 641 SIEGEL,Richard Above Category Racin 54:19
36 13:39 643 STEFANI,Joseph 57:08
37 14:13 605 COPPOLINO,Michael Unattached 57:42
38 14:22 621 MAZZA,George 57:51
39 16:07 623 MOHUN,Geoffrey 59:36
40 16:57 629 PAGE-HANSON,Paul Team Roaring Mouse 1:00:26
41 17:13 602 BORGONOVO,Dan 1:00:42
42 19:24 615 LAFRANCHI,Eric ThirstyBear Cycling 1:02:53

Results for Junior 15-16, winning time 45:03
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 45:03 703 EECKMAN,Alistair Team Specialized Rac 45:03
2 3:01 708 NEWCOMB,Lucas 48:04
3 3:36 702 DRUMMOND,Dylan Tieni Duro 48:39
4 4:49 709 STOWE,Ian 49:52
5 7:48 705 FREUND,Alexander Davis Bike Club 52:51
6 9:06 700 AIKEN,Tim 54:09
7 9:10 710 KEENE,Jack 54:13
8 9:54 707 STEFANI,Jovanni 54:57
9 10:46 711 CHARLETON,Dillan 55:49
10 16:23 701 DRUMMOND,Jacob Tieni Duro 1:01:26
11 49:10 706 LEVINE,Reese Tieni Duro 1:34:13

Results for Junior 17-18, winning time 43:54
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 43:54 806 PREDUM,Riley Whole Athlete 43:54
2 0 802 FLANAGAN,Christopher All Sport-Team Swift 43:54
3 4 809 NEWCOMB,Nicholas Whole Athlete 43:58
4 6 807 CURTIS,Will Whole Athlete 44:00
5 16 808 SMITH,Anthony Whole Athlete 44:10
6 2:29 803 FOX,Bjorn Above Category Racin 46:23
7 2:30 804 FREUND,Andreas Davis Bike Club 46:24
8 4:46 812 PASTORE,Colby Whole Athlete 48:40
9 5:04 800 BATI,Dominic 48:58
10 6:57 805 LYONS,Travis 50:51

Results for Elite 3, winning time 44:59
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 44:59 307 MOREJOHN,Justin Davis Bike Club 44:59
2 10 323 BAKER,Brad Webcor/Alto Velo 45:09
3 45 309 MESA,David Chica Sexy Pedal Rev 45:44
4 " 322 BEERS,Bill Wells Fargo Racing T 45:44
5 1:05 306 NYGAARD,Josef All Sport-Team Swift 46:04
6 1:11 324 AMATELLI,Robert the Spokesman 46:10
7 " 320 FELIX,Red unattached 46:10
8 1:51 303 ROSSOW,David Webcor/Alto Velo 46:50
9 2:12 300 TAYLOR,Skyler Above Category Racin 47:11
10 2:15 304 PETERSON,Spence Above Category Racin 47:14
11 " 302 RUGGLES,Patrick unattached 47:14
12 2:36 310 LADDISH,William Berkeley Bicycle Clu 47:35
13 2:55 311 KERSMARKI,Nick Team NorCal Bike Spo 47:54
14 " 325 GOLDSTEIN 47:54
15 3:10 301 SPONZA,Luciano unattached 48:09
16 " 305 OZGUR,Murat Squadra Ovest Cyclin 48:09
17 4:05 314 HOWARD,Alex Above Category Racin 49:04
18 " 313 HYNES,Philip Thirsty Bear Cycling 49:04
19 4:06 308 MILLER,Michael BODE/BCC 49:05
20 4:40 317 HERNANDEZ,Mario Speedfix p/b Zubaz 49:39
21 4:43 315 HOMES,Tony Wells Fargo Racing T 49:42
22 6:59 318 HANCHETT,Jason Berkeley Bicycle Clu 51:58

Results for 35+ 1/2/3, winning time 44:34
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 44:34 866 WEISSENBERGER,Jan SAFEWAY/Bicycles Plu 44:34
2 1 873 GALLARDO,Ken Peninsula Velo/Pomod 44:35
3 47 865 THEOBALD,Nick SAFEWAY/Bicycles Plu 45:21
4 56 853 DYRWAL,Paul Morgan Stanley Smith 45:30
5 59 850 ANDERSON,Rob Team Specialized Rac 45:33
6 1:04 855 JONES,Arthur ThirstyBear Cycling 45:38
7 1:05 852 CLARK,Tim 45:39
8 1:11 858 LEVINE,David Taleo Racing 45:45
9 1:26 859 LONG,Aaron ThirstyBear Cycling 46:00
10 1:55 854 GRABBE,Shon SJBC 46:29
11 2:03 870 KNUDSEN,Tim Divine Electric 46:37
12 2:50 851 CASTIA,Ron ThirstyBear Cycling 47:24
13 3:06 863 PORTER,James Webcor/Alto Velo 47:40
14 3:11 857 KLEIN,Maurice ThirstyBear Cycling 47:45
15 3:44 871 SPERLING,Robert Kovarus/ABTA 48:18
16 4:17 861 MCQUAID,Greg SJBC 48:51
17 5:48 872 OTT,Chris Zenn Racing Team 50:22
18 " 874 CANDER,Drew 50:22
19 5:53 862 OLIVER,Shawn Morgan Stanley Smith 50:27
20 7:42 856 KENT,Jason Tieni Duro Junior Cy 52:16
21 8:21 875 KLOPFER,Kyle ThirstyBear Cycling 52:55

Results for 35+ 4, winning time 44:46
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 44:46 912 DETLEFSEN,Hanns Taleo Racing 44:46
2 1:23 919 GROSS,Thomas Dolce Vita 46:09
3 1:33 910 COLYER,David Taleo Racing 46:19
4 " 928 KUTZSCHER,Ethan Wells Fargo Racing T 46:19
5 2:09 911 DESMOND,Kirk 46:55
6 2:16 931 MCLEAN,Scot ThirstyBear Cycling 47:02
7 2:42 932 NEWMEYER,Thomas CRC/Poggio 47:28
8 2:43 945 SMITH,Phil Bicycle Planet 47:29
9 2:50 923 HOBBS,Christian 47:36
10 2:51 916 GELSI-MEDEOT,Richard California Giant Cyc 47:37
11 3:04 905 BOTELHO,Jeff Taleo Racing 47:50
12 3:23 904 BILLAUD,Emmanuel Taleo Racing 48:09
13 3:29 920 HALTERMAN,Dwayne Eagle Cycling Club 48:15
14 3:58 944 SIMOS,Michael Los Gatos 48:44
15 4:01 929 MARIONI,Gregg California Giant Ber 48:47
16 " 907 CAMINO,James WTB 48:47
17 4:31 908 CAMPBELL,Sean KOVARUS/ABTA 49:17
18 4:54 926 KOLB,Michael C3 - Athletes Servin 49:40
19 5:16 933 NUYENS,Adam 50:02
20 5:17 922 HIETALA,Eric 50:03
21 5:40 917 GIBSON,ryan Alto Velo 50:26
22 6:24 943 SILVA,Bob Team Clif Bar Cyclin 51:10
23 6:29 934 O'DONNELL,Keith 51:15
24 6:46 938 PROSSER,John 51:32
25 7:08 913 ERRICK,Ross CRC/Poggio 51:54
26 7:15 939 RAMIREZ,Joel 52:01
27 7:20 948 WELLING,Andy Fightin Bobas 52:06
28 7:28 930 MCCRARY,Russell California Giant Cyc 52:14
29 7:34 937 PETERSEN,Daniel Fightin' Bobas 52:20
30 7:35 947 WEATHERALL,Alan SJBC 52:21
31 7:55 900 AQUILINO,Wayne TEAM CLIF BAR Cyclin 52:41
32 8:46 942 SCHULTEN,Andreas Bicycle Planet 53:32
33 9:10 940 REESE,Gordon Taleo Racing 53:56
34 9:20 924 HUNTOON,Shane Christian Cycling-Ha 54:06
35 9:52 902 AUGUSTINE,Glen Berkeley Bicycle Clu 54:38
36 11:38 925 KNOTT,Laurence Olympic Club 56:24
37 12:18 936 PAZ,Amit Taleo Racing 57:04
38 13:51 909 COLEMAN,Peter 58:37
39 14:12 941 RIOS,Carmelo Fighin' Bobas 58:58
40 14:57 950 WOOD,Dan 59:43
41 15:11 915 FLYNN,Mark SJBC 59:57
42 18:21 903 BEVAN,Tom 1:03:07
43 19:51 927 PRICE,Scott Taleo Racing 1:04:37
44 21:09 906 BRUECKNER,Jeff 1:05:55

Results for Elite 5A, winning time 45:39
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 45:39 536 GARZA,Steven 45:39
2 1:00 516 MULVANEY,Joe 46:39
3 1:01 502 WARD,Adam unattached 46:40
4 1:58 539 FLETCHER,Rocky Rio Strada 47:37
5 2:13 534 GIESE,Peter 47:52
6 2:57 522 METZ,Christopher 48:36
7 3:06 546 COLLINS,Nathan NA 48:45
8 3:13 525 LYONS,Dave 48:52
9 " 533 GROS-BALTHAZARD,Chri Unattached 48:52
10 3:29 523 MCABOY,Adam 49:08
11 3:40 509 REIMER,Harold Webcor/Alto Velo 49:19
12 3:56 540 EWERS,Mike 49:35
13 " 537 FURGIUELE,Chris 49:35
14 4:02 160 GOLDSTEIN,Chase 49:41
15 4:47 158 CONACHER,Lionel 50:26
16 4:50 548 BRANDT,Bob 50:29
17 5:09 511 RASHID,Mark 50:48
18 5:13 508 SELLMAN,Joel Birchwood GIS 50:52
19 5:51 549 BOOTH,Ryan Tam Bikes 51:30
20 6:01 515 ORTON,Scott 51:40
21 6:02 512 PIERUCCI,Thomas 51:41
22 6:06 538 FREY,Barry TEAM CLIF BAR Cyclin 51:45
23 6:16 521 MILLIRON,Jason 51:55
24 6:17 544 DAVIS,Michael 51:56
25 6:48 506 STEWART,Brett 52:27
26 7:05 513 PHAM,Jimmy Taleo racing 52:44
27 7:14 524 MADDOX,Craig 52:53
28 7:23 529 JACKSON,Tom 53:02
29 7:30 526 LOOSE,Michael 53:09
30 7:38 500 WOLF,CJ unattached 53:17
31 7:41 535 GASHPAR,Vitaly Colavita NorCal 53:20
32 7:56 532 HERING,Philippe Minimax 53:35
33 8:05 517 MOULTON,Scott East Bay Velo Club 53:44
34 8:31 547 CANNON,Ben 54:10
35 8:34 510 RAWLES,Drew 54:13
36 9:38 527 KRANEFUSS,Eli All Sport-Team Swift 55:17
37 9:57 531 HORTON,Mark 55:36
38 10:25 514 PARK,Matthew Thirsty Bear Cycles 56:04
39 10:48 520 MILTENBERGER,Paul 56:27
40 11:32 503 VALLAS,Robert 57:11
41 11:49 505 TANG,Yang 57:28
42 12:34 504 TAUBER,Michael 58:13
43 13:14 530 HUANG,Thomas 58:53
44 14:22 541 DINSMORE,Sean 1:00:01
45 16:06 518 MORANDO,James Unattached 1:01:45
46 16:07 542 DIGUMARTHI,Aron 1:01:46

Results for Women 1/2/3, winning time 49:26
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 49:26 101 BREEN,Susannah Wells Fargo Racing T 49:26
2 1:06 114 TAMGUNEY,Tanja Fusionsport USA 50:32
3 1:10 113 SLAWTA,Jenny 50:36
4 1:43 122 MAROON,Mary Touchstone Climbing 51:09
5 1:45 112 SIMS,Stacy Third Pillar 51:11
6 2:09 109 LUNDY,Chris Thirsty Bear Cycling 51:35
7 3:01 116 VAN HOUWELING,Molly Metromint Cycling 52:27
8 3:15 111 PHILLIPS,Jennie Wells Fargo Racing T 52:41
9 3:32 115 TRUEBLOOD,Johanna Davis Bike Club 52:58
10 4:13 107 HARVEY,Jean Synergy/Taleo 53:39
11 4:18 103 CASABONA,Helen unattached 53:44
12 4:34 108 LIGLER,Kate Dolce Vita Cycling 54:00
13 4:53 110 MELKA,Michelle Dolce Vita Cycling 54:19
14 5:03 117 LEVINE,Deborah Taleo Racing 54:29
15 5:52 104 DRUMM,Kristin unattached 55:18
16 6:29 106 HARRIS,Christine Dolce Vita 55:55
17 8:19 105 FONG,Kimberly Los Gatos 57:45
18 13:38 100 BARLOW,Jennifer Team Precision 1:03:04
19 15:14 118 SPENCER,Pamela Team Revolutions 1:04:40

Results for Master 55+, winning time 47:23
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 47:23 953 CAREY,Mac Taleo Racing 47:23
2 1:43 995 WILLIN,Jamie The Olympic Club 49:06
3 1:57 985 SNIDER,Craig Taleo Racing 49:20
4 2:04 991 URBAN,Stan Morgan Stanley Smith 49:27
5 2:18 958 FOX,Jim Hammer Nutrition 49:41
6 " 976 PLATIN,Joe Team Bicycle Trip / 49:41
7 2:58 959 FREUND,Roland Davis Bike Club 50:21
8 3:20 979 SALAMEH,Michael 50:43
9 3:36 966 LANGLEY,James Bike Trip/Symantec 50:59
10 5:10 970 MCSPADDEN,Kevin Davis Bike Club Mast 52:33
11 5:33 962 HASENICK,Bob Taleo Racing 52:56
12 6:15 974 PASTALKA,Tomas 53:38
13 6:17 973 NOYES,Sid Echelon Gran Fondo/Z 53:40
14 6:18 987 STAMM,Frederick Peninsula Velo/Pomod 53:41
15 6:51 997 WITKOWICKI,John Team Norcal Bike Spo 54:14
16 6:59 981 SHARP,Jim Davis Bike Club 54:22
17 7:26 990 TRAMBLEY,Ted Taleo Racing 54:49
18 7:41 968 LEIGHTON,Lloyd Davis Bike Club 55:04
19 8:04 986 SO,Gary Fightin Bobas 55:27
20 8:11 994 WEITZ,Kevin 55:34
21 8:15 975 PERRY,Michael Fightin Bobas 55:38
22 8:48 980 SCHWARTZ,Andrew 56:11
23 9:11 956 EBE,Bob Taleo Racing 56:34
24 9:28 978 RIPP,David 56:51
25 10:10 957 FIELD,Tom Fun Sport Bikes Cycl 57:33
26 10:47 952 BROWN,Tom 58:10
27 11:07 967 LATINO,Mark Mako/Mellow Motors 58:30
28 11:42 965 KREPACK,Alan Zteam 59:05
29 12:40 988 STORM,Joe Taleo Racing 1:00:03
30 14:34 983 SMITH,Norman 1:01:57
31 14:51 971 MIFSUD,Richard 1:02:14
32 16:11 963 HULTNER,Wolfgang Mellow Motors 1:03:34
33 16:36 998 ZEBARJADIAN,Anoush 1:03:59
34 46:31 984 SMITHLINE,Neil 1:33:54

Results for Women 4, winning time 53:54
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 53:54 211 SILBERMAN,Cybil unattached 53:54
2 1:02 203 FREDRICKS,Tanya Thirsty Bear Cycling 54:56
3 1:44 119 LAVELLE,Peggy The Olympic Club 55:38
4 2:47 204 HASS,Stephanie 56:41
5 3:55 215 ROBERTS,Lucy 57:49
6 9:07 205 HINCHLIFF,Brittany 1:03:01
7 9:20 207 RIGNEL,Lauren 1:03:14
8 12:55 209 SANDERS,Jennifer 1:06:49
9 12:57 208 RUTTLEDGE,Terri Team Nor Cal Bike Sp 1:06:51
10 16:06 200 CAOUETTE-ROCHON,Gene unattached 1:10:00
11 22:30 206 LUKE,Virginia 1:16:24

Results for Elite 4, winning time 44:34
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 44:34 403 BERKMAN,Jacob Mission Cycling 44:34
2 58 406 CONSTAS,John unattached 45:32
3 2:21 402 BANGOR,David Chica Sexy 46:55
4 2:22 411 NAWROCKI,Matt West Michigan Coast 46:56
5 2:34 405 CHING,Justin Team Roaring Mouse 47:08
6 3:05 421 LUGOSCHI,Alex Unattached 47:39
7 3:19 407 DURO,Travis Tam Cycling 47:53
8 3:38 416 STANLEY,Jeremy unattached 48:12
9 3:47 415 SHAMBROOM,Jonathan Dolce Vita 48:21
10 3:49 410 MCKENZIE,Douglas Fightin' Bobas 48:23
11 3:50 409 FAIRHURST,Michael unattached 48:24
12 4:33 400 APPELMAN,Marcel Mission Cycling 49:07
13 " 412 PERSHALL,Burl Village Peddler 49:07
14 5:11 413 RUMBLE,Peter EchelonCycles.com 49:45
15 5:13 401 AZEVEDO,Francisco Squadra Ovest Cyclin 49:47
16 6:01 408 DWINELL,Aaron 50:35
17 7:14 419 YERMOLOVICH,Alexande unattached 51:48
18 7:16 420 TATE,Benjamin Woody 51:50
19 7:27 418 TONKINSON,Michael Metromint Cycling 52:01
20 9:46 414 SCHUBERT,Henrik Unattached 54:20
21 24:57 422 PINK,Trevor 1:09:31

Results for Public Men/Women, winning time 48:27
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 48:27 399 FALK,Fred 48:27
2 53 363 GENSLER,Steve 49:20
3 1:40 368 LOEFFLER,Mike 50:07
4 2:47 364 HANSEL,Chris 51:14
5 3:11 391 TILLOTSON,Natie PacWest Triathlon 51:38
6 3:52 166 SWART,Andre Los Gatos 52:19
7 4:01 397 BO,Erlend 52:28
8 4:45 352 CARSON,Sean 53:12
9 4:47 396 BINDER,Benjamin Rocket Sports Racing 53:14
10 4:53 388 WERNER,Erin 53:20
11 5:02 392 QUINJERD,Jose 53:29
12 5:04 351 BURNETT,Miles 53:31
13 " 366 HILLMAN,David Precision Bicycles/T 53:31
14 5:10 373 MINTON,Joe 53:37
15 5:55 377 RAABE,Bruce 54:22
16 6:00 384 TUTHILL,Andrew 54:27
17 6:08 355 DINKELSPIEL,Richard 54:35
18 7:49 362 FREDRICKS,Steve 56:16
19 7:55 354 DEN HARTOG,Peter 56:22
20 8:24 387 WERNER,Kenny 56:51
21 9:10 385 TENNEY,Patrick 57:37
22 9:54 398 FARRENS,Robbie Rocket Sports Racing 58:21
23 10:20 394 STANLEY,Stephen 58:47
24 10:23 357 ERICKSON,Russ 58:50
25 10:47 378 SCOTT,Andrew 59:14
26 11:32 359 FLYNN,Karyn 59:59
27 11:35 393 LARSEN,Eric 1:00:02
28 11:54 360 FLYNN,Geoff 1:00:21
29 12:16 380 SLAWTA,Sara 1:00:43
30 12:40 382 SWANSON,Chris 1:01:07
31 12:42 389 WILLSDON,Dominic unattached 1:01:09
32 13:10 350 BARDELL,Mary 1:01:37
33 14:00 353 CLAYTOR,Mike 1:02:27
34 14:18 375 ORTEGA,Richard 1:02:45
35 14:41 386 WALUK,David 1:03:08
36 16:11 395 MARSHALL,Keith 1:04:38
37 19:56 356 EGAN,Mark 1:08:23
38 20:24 367 LANE,Joel 1:08:51
39 20:55 369 LOEWENSTEIN,Louis 1:09:22
40 20:56 374 NEWMAN,Douglas 1:09:23
41 21:22 383 TELLANDER,Olf 1:09:49
42 25:20 376 PARKS,David 1:13:47
43 26:03 361 FRANCO,Louis 1:14:30
44 29:06 370 LOZADA,christine 1:17:33
45 29:11 390 HUTCHISON,Adam 1:17:38

Results for Elite 5B, winning time 47:34
return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME
-- ------ --- ---------- ---------- ----
1 47:34 163 MARAIS,Paul Unattached 47:34
2 31 164 MURRAY,Gordon Unattached 48:05
3 1:15 154 HUDSON,Jared 48:49
4 2:29 161 SANDERSON,Philip 50:03
5 5:06 150 BACCHUS,Jamy 52:40
6 5:37 162 POUCH,Dave Unattached 53:11
7 7:11 165 KRANEFUSS,Lee Unattached 54:45
8 7:55 157 SEBASTIANI,Michael unattached 55:29
9 9:05 153 GOLDMAN,Ryan AC Cycle 56:39
10 9:26 152 CAGUNGUN,Chris 57:00
11 15:02 151 BETTS,Loren 1:02:36
12 19:13 159 ANTONINI,Ken 1:06:47
Timing and results: Tom Simonson